Categories: Lajme

Dardan Islami tallet: Nesër me hy serbët në veri, Albini ankohet që municionet shtrenjtë se i kanë vjedh para 20 viteve

Analisti Dardan Islami, ka ironizuar me arsyetimet e kryeministrit Albin Kurti, në krizën energjetike në të cilën ndodhet vendi, shkruan Gazeta Metro.

Islami, përmes një postimi në Facebook, tha se deri nesër nëse ‘’serbët hynë në Kosovë, Albini ankohet që municionet shtrenjtë, ushtria rrogat e vogla dhe se i kanë vjedh tjerët paratë qe 20 vite’’.

‘’ Nesra kur hin shkau ne veri me ushtri, Albini ankohet qe municionet shtrejte, ushtria rrogat e vogla se i kan vjedh hajnat paret qe 20 vjet!

Çka ka me thane i shkreti, e ka fiqiru qe votuesi vet eshte izrod dhe vetem me ksi deklarata jau bon qefin hejterave’’, shkroi Islami.

Kujtojmë se Kurti ditëve të fundit fajin për krizën energjetike ia ka lënë qeverive të kaluara, e për këtë ka marrë kritika të shumta nga opozita. Ata thanë se Kurti duhet të punoj e jo të lë fajin tek të tjerët për dështimet e tij.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

3 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

7 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

13 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago