Categories: Lajme

Çka kom zhvatë o pis?”/ Zëdhënësi i KEDS-it i përgjigjet organizatorit të protestës për rrymën

“Ti je zëdhënës zhvatës i një kompanie zhvatëse”, tha Jasharaj.

Debati për krizën energjetike mes organizatorit të protestës kundër reduktimeve, Durim Jasharaj, dhe zëdhënësit të KEDS-it, Viktor Buzhala, ka eskaluar.

Jasharaj  e quajti Buzhalën “zhvatës” teksa ky i fundit iu drejtua me fjalën “pis”.

“Ti je zëdhënës zhvatës i një kompanie zhvatëse”, tha Jasharaj.

“Se ti më quan mua zhvatës, unë dhe ti do të shihemi në gjykatë. Çka kam zhvatë unë o pis?”, u shpreh Buzhala nën tensione komunikimi.

Më poshtë mund të ndiqni përplasjen e tyre në Info Magazine të Klan Kosovës.

admin

Recent Posts

Rikthehen reshjet e borës dhe acari

Moti i qëndrueshëm që po mbretëron ditën e mërkurë, mbetet edhe ditën e enjte, me…

4 minuta ago

Asambleisti i VV’së në Gjilan: Thuaj JO, shtrenjtimit të rrymës

Asambleisti i Vetëvendosjes (VV), në Gjilan, Blerim Haziri ka dalë kundër propozimit për shtrenjtim të…

2 orë ago

Serbët në veri edhe jashtë ngrohen me nxemje me rrymë

Qytetarët serb në Mitrovicën e Veriut janë duke u ngrohur edhe në ambiente të jashtme…

6 orë ago

Driton Selmanaj “shpërthen” ndaj Qeverisë Kurti: Nëse nuk i ndalim me kohë, nesër do jetë vonë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka komentuar situatën me shtrenjtimin e energjisë…

8 orë ago

Shpërthimi i variantit Omicron në Kosovë, Ambasada gjermane: Terminet e caktuara për viza mund të anulohen apo shtyhen

Javët dhe ditët e fundit në Kosovë ka pasur rritje të madhe të rasteve të…

1 ditë ago

Driton Selmanaj: Fyerjet e njerëzve të VV-së ndaj Grenellit do të sjellin pasoja

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se qasja e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj ish emisarit…

1 ditë ago