E enjte, 21 Tetor, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Shqipëri

Pas humbjes që pësuan në Mitrovicë, vazhdojnë dorëheqjet në Vetëvendosje

  Pas humbjes së zgjedhjeve lokale në Mitrovicë kanë vazhduar dorëhqejet nga subjekti politik i Vetëvendosjes (VV). Anëtari i kryesisë së VV’së në Mitrovicë, Mërgim Behrami...

Dyshime se Sami Lushtaku bashkpunoi me serbet kundër Bekim Jasharit (DOKUMENT)

Krahas luf.tës së egër kundër Bekim Jasharit, PDK-ja në Skenderaj në krye me Sami Lushtakun e Fadil Nurën, dyshohet se bënë marrëveshje me serbët...

Kandiq godet Petkoviqin, thotë se s’ka më siguri për t’u ulur në një tavolinë me të

Drejtoresha e Fondit për të Drejtën Humanitare në Serbi, Natasha Kandiq, ka reaguar ndaj drejtorit të të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Serbi, Petar...

Pamje nga veriu: Kështu po patrullon KFOR-i pasi i zëvendësoi Specialët

Trupat e KFOR-it po vazhdojnë patrullimin në pjesën veriore të Kosovës, pas tërheqjes së Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës. Në pamjet e publikuara në...

I riu nga Tirana: Jam gati të shkoj të luftoj për Kosovën

Një djalosh i ri nga Tirana është i gatshëm të shkoj në Kosovë për të luft.uar. Në një intervistë të realizuar me qytetarët e Tiranës...

Policët e Njësisë Speciale priten si heronj në Mitrovicë

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë pritur me brohoritma nga qytetarët në Mitrovicë të Jugut. Numër i konsiderduëshm i tyre kanë dalë që t’i presin...

Serbia në panik nga Lobi Shqiptar, në Amerikë! Mark Gjonaj lobisti më i fuqishëm shqiptar

Gjonaj është një politikan shqiptaro-amerikan, i lindur në Ulqin dhe është një njeri që punon hapur për të mirën e shqiptarëve dhe përkrah bashkimin...

Çfarë po ndodhë?, Dardan Krivaqa publikon video duke ecur në rrugë në instagramin e tij

Idyshu. ari kryesor për vr. asjen e 18 vjeçares Marigona Osmani, Dardan Krivaqa është bërë i gjallë në llogarinë e tij personale në Instagram. Gjatë...

Kurti: Kosova e gatshme për dialog, por Serbia po refuzon

Kryeministri Albin Kurti ka folur sot rreth tensioneve të fundit në veri të Kosovës që filluan pas nisjes së zbatimit të vendimit për pajisje...

Bondsteeli I Shqiptarëve Një T’merr Për Serbinë!: Posedojnë Edhe Sisteme Kundërajrore!

Kujtojmë që ditë më parë është marrë vendim që të ndërtohet baza us htarake në “Kodrën e Cërrnushës”, që do të përdoret nga pjesëtarët...

Latest news

- Advertisement -spot_img