E mërkurë, 20 Tetor, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Sport

Florian Marku shpallet kampion bote

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka triumfuar ndaj kundërshtarit të tij ukrainas, Maxim Prodan, në meçin që u zhvillua për plot 10 raunde. Marku dhe Prodan...

Ekipi Kosova Munchen e shkatërron Srbija Munchen me rezultat 8:2

Skuadra që bën gara në ligën “A-Class Mynih”, FC Kosova Mynih ka arritur të shënojë një fitore të madhe. Ata kanë mposhtur me rezultat 8:2...

Çmenden mediat serbe: Në Prishtinë e detyrojnë futbollistin spanjoll ta thotë emrin “Kosovë”

Një situatë e sikletshme e ka përcjellë dje futbollistin e Spanjës, Daniel Sarabia. Ai doli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Kosovën dhe vazhdimisht...

LIVE: Kosova-Spanja, publikohen formacionet zyrtare

Kosova sonte e luan ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror që zhvillohet vitin e ardhshëm. Në stadium “Fadil Vokrri” Kosova e...

Fitorja e parë e Kosovës, ekipi kombëtar i Spanjës po qëndron në shtetin që nuk e njeh

Kosova e arriti “fitoren” e parë. Ekipi kombëtar i shtetit që nuk e njeh pavarësinë tonë, Spanjës para pak orëve ateroi në Aeroportin Ndërkombëtar...

Tifozi grek në pritje të hy në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në dorë mbanë flamurin me një mbishkrim

Edhe një orë na ndan nga ndeshja e madhe ndërmjet Kosovës dhe Greqisë. Ky takim zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Botëror 2022, shkruan...

Punë e kryer, Messi zgjedh klubin, e konfirmon anëtari i familjes

Mungon vetëm zyrtarizimi, Lionel Messi me shumë mundësi do ta veshë fanellën e PSG-së dy ose tri sezonet e ardhshme. Lajmin e ka konfirmuar Khalifah...

Nora Gjakova kalon në raundin e dytë pa luftë

Sot në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” do të garojë edhe xhudistja Nora Gjakova. Ajo raundin e parë e ka kaluar pa luf.të ndërsa në të...

Nesër garon Majlinda Kelmendi, ky është orari

Kurdiseni sërish orën. Nesër garon kampionia olimpike e Rio 2016, Majlinda Kelmendi. Pas suksesit të jashtëzakonshëm të Distria Krasniqit, e cila e fitoi medaljen e...

Çfarë çike: Distria Krasniqi fantastike arrin në finale, siguron një medalje për Kosovën

Distria Krsaniqi është përballur me xhudisten Munkhbat Urantsetseg nga Mongolia. Distria Krasniqi është përballur me xhudisten mongoliane, Munkhbat Urantsetseg në kuadër të gjysmëfinales në Lojërat...

Latest news

- Advertisement -spot_img