E enjte, 21 Tetor, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Rajoni

Drecun: “Kosova do të përpiqet që përmes targave t’ia imponojë njohjen Serbisë”

Nga e hëna, regjimi me letra ngjitëse në targa është aplikuar mes Kosovës dhe Serbisë në kuadër të marrëveshjes së arritur më 30 shtator...

Gjukanovic: Pasi Serbia humbi Kosovën, Mali i Zi duket të jetë kompensimi më tërheqës për Serbinë e madhe

Nacionalizmi i madh serb dëshiron të përfitojë nga rirregullimi gjeopolitik, pavarësisht faktit se Ballkanit tashmë kjo i ka kushtuar 150,000 jetë njerëzish, tha presidenti...

Presidentja e KE-së thotë se BE-ja duhet të ketë ushtrinë e saj, NATO është kundër!

Nuk është hera e parë që Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, flet për një ushtri të BE-së. Për të Bashkimi Europian...

Vuçiq nesër i pret në Beograd kandidatët e Listës Serbe që garojnë në zgjedhjet lokale të Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq do të takohet me kryesinë e Listës Serbe dhe kandidatët për kryetarë në zgjedhjet lokale të Republikës së Kosovës. Takimi...

Natë e kobshme në Tetovë: Mbi 20 persona dyshohet se kanë humbur jetën nga shpërthimi i zjarrit

Nga zjarri që është përhapur në spitalin COVID në Tetovë, dysh.ohet se kanë mbetur 20 persona pa shenja je.te dhe shumë të pla.gosur. Burimet e...

Abazoviq: Kishte armatosje në Cetinë, po tentohet të destabilizohet Mali i Zi

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi dhe koordinatori i shërbimeve të sigurisë, Dritan Abazoviq, tha se është më e rëndësishmja që të ruhet paqja dhe...

Dritani i Qeverisë proserbe krah krerëve të Kishës Serbe që sot kënduan “kur ushtria të kthehet në Kosovë”

Dritan Abazoviqi e ka përkrahur shefin e tij proserb në qasjen ndaj protestave të qytetarëve malazezë kundër shugurimit të kreut të Kishës Ortodokse Serbe...

Gjukanoviq: Vetëm një njeri pa dinjitet e lejon veten të shkojë në Manastirin e Cetinjës me helikopter

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, e ka kritikuar formën e shkuarjes së kreut të Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, Joanikijes,...

Bllokim rrugësh kundër mitropolit serb: Këtu nuk është Serbia

Një grup qytetarësh bllokuan rrugën kryesore Podgoricë-Cetinje. Më parë, ata bllokuan rrethrrotullimin në hyrje të Cetinjes në Mal të Zi. Sipas reporterit të “Vijesti”, qytetarët...

Rusia po e furnizon me tanke Serbinë, eksperti i sigurisë tregon planin e ‘madh’ të tyre

Rusia po vazhdon ta mbështesë Serbinë me mjete ushtarake, ku kësaj radhe i dhuroi tanke dhe makina të blinduara në vlerë prej 75 milionë...

Latest news

- Advertisement -spot_img