E martë, 30 Nëntor, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Lajme

E konfirmon ambasada gjermane: Anulohen terminet për viza pune, kështu duhet veproni

Dje është raportuar se kosovarët të cilët kanë pasur termine për vizë punë në ambasadën e Gjermanisë në Prishtinë i kanë humbur ato dhe...

Palmer: Washingtoni dhe BE-ja të bashkëpunojnë në mënyrë që të zgjidhin çështjen Kosovë-Serbi

Zëvendësndihmësi dhe Sekretari i Shtetit si dhe Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer deklaroi se...

Selmanaj për Vettingun: Po u vjen fundi dembelëve e të korruptuarave, vizat do të hiqen

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj bashkë me ministrin e Drejtësisë, kanë prezantuar raportin e grupit punues për procesin e vettingut. Selmanaj tha se janë munduar që...

Konjufca: Populli ka më shumë urrejtje ndaj LDK-së sesa ndaj PDK-së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, vlerëson se Lidhja Demokratike e Kosovës s’do mund t’i fitonte në asnjë mënyrë zgjedhjet në vitin 2019. Kjo sipas...

Kurti, letër gjyqtarit të Speciales për lirim me kusht të Rexhep Selimit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka shkruar një letër gjyqtarit të Gjykatës Speciale, Nicolas Guillou. Në këtë letër që bartë datën 1 dhjetor,...

Këto janë masat e reja që pritet të votohen nga qeveria

Bordi Këshilldhënës për menaxhimin e pandemisë COVID-19 nesër pritet t’i rekomandojë Qeverisë së Kosovës masat e reja ndaj koronavirusit. Një burim brenda këtij bordi i...

Aeroporti i Stambollit merr çmimin “5 Yje” nga instituti ndërkombëtar i aviacionit

Aeroportit të Stambollit iu dha çmimi “Aeroport me 5 Yje” nga organizata ndërkombëtare hulumtuese e transportit ajror me qendër në Londër, Skytrax, raporton AA. Sipas...

Zemaj në Komision: Spitalet janë të mbingarkuara, masat mbesin në fuqi

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj gjatë raportimit në Komisionin për Shëndetësi ka thënë se duhet kohë dhe durim për ta mposhtur virusin, raporton Ekonomia...

Ministri Zemaj tregon se cilat kategori do të marrin të parët vaksinen Covid-19 në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, po raporton në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale lidhur me menaxhimin e situatës me Covid-19. Ai ka bërë të...

Jashari: Ky është qëllimi i Kurtit që e ka ndaj Osmanit – Ja sa për qind të votave do t’i marrin së bashku

Njohësi i çështjeve politike, Shemsi Jashari, në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur më gjerësisht mbi deklaratën e u.d.-së Presidentit Vjosa Osmani, se...

Latest news

- Advertisement -spot_img