E martë, 30 Nëntor, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Lajme

Moti i keq, reshjet dhe përmbytjet anulojnë festimet në Vlorë

Moti në vend nuk ka shpërblyer të gjithë ata që kishin menduar të festonin Ditë ne Pavarësisë në qytetin e Vlorës. Reshjet që kanë përfshirë...

Kolumnisti Buja: Të bashkohemi me Malin e Zi, i japim goditje të fortë Serbisë

Kolumnisti Jetlir Buja, ka ironizuar duke bërë ftesë që të bashkohemi me Malin e Zi, sepse në këtë mënyrë sipas tij do ishte një...

Kryetari i Bujanocit vendos flamurin kuq e zi në objektin e komunës

Me rastin e Ditës së Flamurit, festës kombëtare të Shqipërisë, flamujt kuq e zi Shqipërisë janë ekspozuar të dielën në mëngjes në objektin e...

Në Medvegjë nxënësit shqiptarë ngritën flamuri kuq e zi, u arrestuan nga policia serbe

Ajo derisa rrëfen për mohimin e të drejtave që u bëhen atyre, kujton kohën kur kishte nxënëse dhe së bashku me moshatarët e saj...

Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë, reagon Vuçiç: Po të përmendja Serbinë e madhe, do më varnin në Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka takuar sot në Beograd presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit, Vuçiç iu referua “heshtjes” së BE-së lidhur...

Unë e shkreta thurja vargje që t’i bëj këngë për dasmën tënde”, postimi prekës i motrës së 33-vjeçarit që vdiq në Rugovë

Lidhur me vdekjen e të riut ka shkruar edhe motra e tij e cila jeton në Zvicër. Ajo thotë se kur e kuptoi se...

Biden uron shqiptarët: SHBA-të janë krenare ta quajnë Shqipërinë një vend mik, partner dhe aleat

Me rastin e Festës së Pavarësisë së Shqipërisë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara...

Godet Andin Lokaj: Merruni me 17 shkurtin, leni këto pallavra

  Komentatori i njohur kosovar i sportit, Andin Lokaj, ka lëshuar një mesazh për krerët e shtetit, presidenten Osmani dhe kryeministrin Kurti. Përmes një postimi në...

Nexhmedin Spahiu thotë se Isa Boletini ishte analfabet

Analisti nga Mitrovica e ka quajtur sërish analfabet heroin kombëtar Isa Boletinin. Përmes një postimi ai ka shkruar se në Kuvendin e Vlorës të vitit...

Osmani e Kurti homazhe në Prekaz: Përulemi para atyre që sakrifikuan për liri, pavarësi e bashkim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e shoqëruar nga kryeministri Albin Kurti, dhe kabineti qeveritar kanë bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz,...

Latest news

- Advertisement -spot_img