E hënë, 6 Dhjetor, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Lajme

Mehaj: Komandot e FSK-së po trajnohen nga instruktorët e forcave turke

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë duke vazhduar stërvitjet me instruktorët e...

Petkovic: Bllokadat u bën për ta ndaluar Serbinë, Kurti i mbështet

Drejtori i zyrës për Kosovë në qeverinë serbe, Petar Petkoviq, ka komentuar zhvillimet e sotme referuar bllokimit të rrugëve nëpër Serbi. Ai ka thënë se...

Shqipëria dhe Kosova, me numrin më të lartë të mësuesve në rajon që shkojnë të papërgatitur në klasë

Më shumë se 8% e mësuesve në Shqipëri dhe 10% e mësuesve në Kosovë nuk përgatiten për orët mësimore në klasë. Të dyja shtetet kishin...

Top pesë ushtrimet që i bëjnë anëtarët e forcave speciale ushtarake

Njihen si një nga forcat më elite – dhe profesionale – e ushtarëve në të gjithë botën, por nëse dëshironi të ushtroni si një...

“Jam shqiptar nga Kosova”, gjyqtarja serbe rrëfen ç’i tha Kurti kur e dënσi me 15 vite bυrg (VIDEO)

Gjyqtarja serbe Danica Marinkoviq ka rrëfyer sot për herë të parë se si e dënoi Albin Kurtin në vitin 1999 pas arrestimit në Prishtinë...

Shpërthen keq artisti i madh shqiptar: “Big Brother” dhe “Përputhen”, përralla me mbret, deformim kulturor, Shqipëria tani ka vetëm filma turq

Prej kohësh ngjarjet e njëpasnjëshme brenda shtëpisë së “Big Brother Vip”, apo programit “Për’puthen”, janë kthyer kryefjalën e mediave rozë dhe jo vetëm, por...

Rrëfimi i tre ushtarëve të komunitetit egjiptian të UÇK’së

Rrëfimi i tre ish ushtarëve të UÇK-së nga komuniteti egjiptian që shërbyen në Zonën e Dukagjinit. Këtë rrugë e marrin shpesh. Muharrem Sadrija, Din Sadrija e...

Akuza të rënda ndaj komisionerit evropian: Hahn i përfshirë në afera korruptive

  Gazeta franceze ‘’Liberation’’ ka ngritur akuza të rënda ndaj komisionerit të BE’së, austriakut Johannes Hahn, duke thënë se ka qenë i përfshirë në afera...

Dreçuni: Emisari special i Britanisë së Madhe do të krijojë probleme për interesat e Serbisë

Zyrtari i partisë së presidentit Vuçiq, Milovan Dreçun është shprehur i shqetësuar për emërimin e fundit të emisarit special të Britanisë së Madhe për...

Kurti takohet me komandantin e ri të FSK-së, biseduan për rëndësinë e ngritjes së kapaciteteve të kësaj force

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në zyrën e tij komandantin e sapo emëruar të Forcave të Sigurisë së Kosovës, Bashkim Jashari. Në këtë takim...

Latest news

- Advertisement -spot_img