E enjte, 21 Tetor, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Kosovë

Drejtori i Policisë s’ka çuar ende garancë për krerët e UÇK-së në Speciale

Kaluan 8 ditë prej kur urdhri i gjykatësit në Dhomat e Specializuara, i është dërguar Drejtorit të Policisë së Kosovës. Por ky i fundit...

Lutfi Haziri votohet masivisht nga serbët e Gjilanit

Kandidati i Lidhjes Demokratike te Kosovës për kryetar të komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është votuar shumë nga komuniteti serb në këtë komunë. Në vendvotimet...

Memli Krasniqi thotë se PDK është fituese e zgjedhjeve: Faleminderit Kosovë!

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në një konferencë për media tha se PDK-ja në këto zgjedhje lokale, ka shënuar rezultat të...

Nis numërimi i votave, këtu mund t’i ndiqni drejtpërdrejt rezultatet

Ka nisur numërimi i votave të zgjedhjeve komunale nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Në sajtin e KQZ-së tanimë veçse ka nisur publikimi i rezultateve krahas...

EXIT POLL: Ky është rezultati i garës për kryetar të Klinës

Sipas sondazhit të publikuar nga Klan Kosova në Vushtrri do të shkojnë në balotazh kandidati i LDK-së Besim Hoti dhe ai i AAK-së, Zenun...

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Mitrovicën: Bedri Hamza fiton pa balotazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale. Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që në Komunën e...

Baton Haxhiu: Ka përmbysje të votës popullore në Prishtinë

Analisti politik, Baton Haxhiu i cili ka realizuar EXIT POLL i cili transmetohet në orën 19:00 ka folur për rezultatet në Prishtinë. Ai ka thënë...

UNMIK si Serbia, kundër Kosovës

Njohësi i marrëdhënieve ndërkombëtare, Sylë Ukshini ka reaguar pasi Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për zhvillimet e fundit në...

Qeveria merr vendim: Për këta persona nuk do të vlejë ora policore

Qeveria e Republikës së Kosovës në formë elektronike sot ka mbajtur mbledhjen e 40-të të saj. Në këtë mbledhje u mor vendimi për plotësim-ndryshimin e...

Nisin hetimet, kush i nxori informacionet për aksionin e Policisë kundër kontrabandës?

Inspektorati Policor i Kosovës ka nisur hetime rreth dyshimeve se aksioni i Policisë, që u zhvillua më 13 tetor, kundër kontrabandës me mallra në...

Latest news

- Advertisement -spot_img