E shtunë, 16 Tetor, 2021
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Bota

Borë në Ferizaj

Borë në Ferizaj. Të paktën kështu ka raportuar një qytet i Ferizajt që videon e bërë tani për tani në fshatin Pleshinë, e ka...

Shtëpia e Bardhë reagon pasi Franca e tërhoqi ambasadorin

Shtëpia e Bardhë ka reaguar pas vendimit të Francës për ta tërhequr ambasadorin nga Uashingtoni për shkak të pakënaqësisë së Parisit rreh një pakti...

Franca thotë se do të tërheqë ambasadorët e saj nga SHBA-ja dhe Australia, pas marrëveshjes Aukus

Franca ka thënë se do të tërheqë ambasadorët e saj nga SHBA-ja dhe Australia, në shenjë proteste kundër një marrëveshjeje e cila përfshin edhe...

Kina nuk lejon anijen gjermane në portin e saj, ​konflikt i ri në horizont?

Kina nuk lejoi që një anije luftarake gjermane të hynte në portin lokal, tha sot një zëdhënës i Ministrisë së Punëve të Jashtme gjermane....

SHBA, Britania dh Australia shtrëngojnë radhët: Pakt historik për t’i bërë ballë Kinës

Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar dhe Australia kanë shpallur një pakt historik të sigurisë për rajonin e Indo-Paqësorit. Pakti po vlerësohet të jetë...

Bie bora e parë e këtij dimri në shtetin Evropian

Bora e parë e këtij dimri në Finlandë ra zyrtarisht të martën në mëngjes, 14 shtator. Instituti Meteorologjik Finlandez (FMI) mati mbi një centimetër borë...

Nuk lejojmë që Gjermania ta bëjë Serbinë shefe të rajonit

Kryesuesi i Presidencës së Bosnjë-Hercegovinës, Zhelko Komshiq, ka kritikuar kancelaren gjermane Angela Merkel për vendet që zgjodhi të vizitojë në turin e saj në...

Vuçiqi me një premtim për shqiptarët: Por le ta dinë cilit shtet i përkasin

“Ne do të shtypim libra shkollorë në gjuhën shqipe, do të fusim një pjesë të shqiptarëve në sistem, do t’i integrojmë ata, ata do...

”Hallakatet” Rusia / Shikoni Tankun Gjerman Me Te Ri , Qe Do Te Perdoret Kunder Ruseve

Hallakatet” Rusia / Shikoni Tankun Gjerman Me Te Ri , Qe Do Te Perdoret Kunder Ruseve Krijimi i një tanku, i quajtur Leopard 3 do...

Talibanët bëjnë ministër personin që FBI i ofron shpërblim mbi 4 milionë euro për ta kapur atë

Talibanët kanë prezantuar kabinetin qeveritar krejt me burra, përfshirë një ministër të brendshëm të kërkuar nga FBI, ditën kur të paktën dy persona u...

Latest news

- Advertisement -spot_img