Categories: Lajme

Berisha: Slobodani i ri le ta harrojë se “Ballkani i hapur” kalon në Shqipëri

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka komentuar shkurt iniciativën “Ballkani i Hapur” në një takim që ka bërë me qytetarët në Tropojë. Ai ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se nuk i ka ndihmuar Kosovës për tetë vjet sa ka qenë në qeverisje.

Berisha ka thënë se “Ballkani i Hapur” e ka rrethuar Kosovën me armiqësi.

Për Ramën, ai shtoi se nuk ka arritur as ta bindë ndonjë shtet që ta njohë Kosovën, derisa ka thënë se presidenti serb Aleksandës Vuçiq, të cilin e quajti “Slobodani i ri”, ta heqë nga mendja se “Ballkani i Hapur” do të kalojë në Shqipëri.

“Harroje se mund ta prekësh Kosovën”, ka thënë Berisha, ndërsa theksoi se nëse do të dojë paqe e bashkëpunim duhet ta njohë gjenocidin ndaj shqiptarëve.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago