Categories: Lajme

Berisha i PDK-së: BIA serbe, ndihmon Albinin me ua mbyllë gojën mediave të pavarura

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha ka reaguar rreth intervistimit të zyrtarit policor, Zeqir Lejnani nga BIA serbe.

Sipas Berishës ky intervistim përbën shqetësim serioz për sigurinë kombëtare.

Nga venerimi si ushtarak, deputet dhe komisionar për siguri e mbrojtje, nëse BIA ka hy në territorin tonë e po interviston qytetarët apo qytetarët tanë me theks të komunitetit shqiptar, apo të njëjtit shkojnë vullnetarisht, ndonjëri “si cjapi te kasapi”, kjo përbën shqetësim për sigurinë nacionale. Sa për ilustrim është rasti i zyrtarit policor të Policisë së Kosovës, Zeqir Lenjani”, ka shkruar ai në Facebook.

Anëtari i Komisionit për Siguri në Kuvendin e Kosovës ka ftuar kryeministrin e Kosovës në Komisionin për Siguri që të përgjigjet pyetjeve të anëtarëve në lidhje me këto biseda informative.

“Unë mendoj se Komisioni i Kuvendit për Siguri e Mbrojtje, duhet ta thërras Kryeministrin Kurti në interviste t’iu tregohet qytetarëve, shtetas të Republikës së Kosovës, pse i ka braktisur kur ata detyrohen të kalojnë nëpër Serbi ose t’i vizitojnë njerëzit e tyre në Shtetin serb?!” ka shkruar tujte ai.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago