Categories: Lajme

Berat Buzhala tregon për kohën kur ka punuar kuzhinier

Gazetari Berat Buzhala ka rrëfyer storje nga jeta e tij dhe rrugëtimi i tij ndër vite si një gazetar dhe pronar mediash.

Ai në një intervistë për “Rubikonin” ka thënë ka thënë se kur ka qenë i ri ka punuar në kuzhinë të KFOR-it

“Pasluftës askush s’ka punu në familje, kam punu në kuzhinë të KFOR-it gjatë vitit 99-të”, tha Buzhala.

Buzhala ka folur edhe për pjesën e largimit nga televizoni T7 dhe Gazeta Express. Ai thotë se askush nuk e ka larguar nga mediat, të cilat i drejtonte.

Ai ka theksuar se ishte moment satirik, pasi në ditën kur ai e bëri të ditur dorëheqjen e tij, Lëvizja Vetëvendosje fitoi një numër të vogël të komunave nga zgjedhjet lokale të këtij viti.

“Rivaliteti im me LVV-në nuk është sekret, jo vetëm me LVV-në, por mobilizimi i tyre është aq i madh, pastaj ajo nxit edhe kundërreagim. Unë nuk u kam përtuar këtyre gjërave, unë polemika kam pasur edhe me Hashim Thaçin, Ramush Haradinajn dhe të tjerë. Por, nuk kishte kaluar në këtë nivel, kur edhe baza të sulmon. Me politikanët e tjerë ka qenë më ndryshe”.

“Me Thaçin dhe të tjerë ke polemizuar personalisht, por nuk më ka ndodhur në rrugë që njerëzit e PDK-së të më thonë se pse po e sulmon Thaçin. Me LVV-në është një dinamikë e re dhe e pazakonshme për ne. Në të kaluarën, jo vetëm militanët e LVV-së, por edhe zyrtarë më të lartë të këtij subjekti, të cilët në momentin që dikush është larguar nga ndonjë vend, e patën krijuar një shprehje se e hoqi Albini atë person nga puna”.

“Unë kisha një marrëveshje se do të qëndroja deri në fund të fushatës zgjedhore. Ishte edhe një moment satirik, që pasi këta i humbën zgjedhjet dhe unë thashë se nuk kam më nevojë të qëndroj në Express dhe T7. Edhe nëse LVV-ja do t’i fitonte 50 përqind të votave, unë do të kisha bërë të ditur dorëheqjen time. Por, dëshiroja ta paraqes në vazhdën e trikave medialë si të tillë dorëheqjen, edhe pak për t’i provokuar militantët e LVV-së”.

“Nuk më ka hequr askush nga T7 dhe Gazeta Express. Kam qenë bashkëpronar dhe bashkëthemelues. Expressin e kam bërë me punën time, ndërsa T7 doli nga Gazeta Express. Asnjëherë, deri në momentin që kam dalë nga aty, Express dhe T7 nuk kanë pasur as kredi në bankë”, ka thënë Buzhala.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago