Categories: Lajme

Bedri Hamza: Në veriun e Mitrovicës ka energji elektrike pa ndërprerje

   

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza, në një prononcim për Paparacin, ka folur për krizën energjetike që ka kapluar vendin tonë.

Hamza për mediumin online Paparaci thotë se në shumicën e kohës, banorët e Mitrovicës po ballafaqohen me reduktime të energjisë elektrike.

“Pa orar dhe pa rregulla (reduktimet). Shumicën e kohës po ballafaqohen qytetarët me mungesë të energjisë elektrike. Edhe bizneset po hasin në vështirësi si pasojë e kësaj”, shtoi i pari i Mitrovicës.
“Pjesa veriore po ka rrymë pa ndërprerje sa jam duke e vërejtur, ata kanë rrymë, ndërkaq në tërë Kosovën po ka reduktime dhe ka krizë të madhe energjetike. Është dashur të merren masa edhe më herët nga Qeveria lidhur me këtë”, shtoi nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës.

Qytetarët në Kosovë, që nga e mërkura e 22 dhjetorit, po vazhdojnë që të përballen me reduktime të energjisë elektrike.

Në disa lagje, fshatra e qytete të Kosovës, ndërprerjet e energjisë kanë qenë mbi 10 orë, ndonëse Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike (KEDS) pati njoftuar se reduktimet pritet të zgjasin rreth 120 minuta në ditë.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

5 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

9 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago