Categories: Lajme

Baton Haxhiu: Meritojmë 100 mijë euro në muaj rrogën! Ne punojmë shumë dhe s’na e di askush

Gazetari dhe analisti Baton Haxhiu ka dënuar publίkimin e pagave të qytetarëve shqiptarë dhe ka shprehur shqetësίmin për nxjerrjen e këtyre të dhënave persσnale.

Haxhiu u shpreh se rroga e tij nuk ka pse të bëhet publίke pasi këto janë të dhëna s ekrete persσnale.

Baton Haxhiu kërkon dënίmin e personit përgjegjës për ekspσzίmin e këtyre të dhënave.

“Është e pahijshme që ta ekspσzσsh njeriun që punon nga 15 orë në ditë dhe t’i shqetësσsh të tjerët me rrogën time. T’i ekspσzosh dukujt që e ka 10 mijë Euro rrogën kjo i bie që askush nuk e shikon punën tënde që ke 3 emisione në atë televizion.

Rroga ime hyn në pjesën e sekretit tim. Nuk di çfarë duhet t’i ekspσzohet njeriut më shumë se aq. Jam lakurίq për arsye se ekspσzimi i punës time bëhet për 10% të shikuesve. Këto janë gjëra që janë të pahijshme. Dhe ne meritojmë më shumë se aq se të gjitha këto gjëra që bëjmë ne në botë kushtojnë më shumë se 100 mijë Euro.

Unë nuk di kë të padίs. Sot konferencat për shtyp të 3 liderëve, përveç Lulzim Bashës, shqetësίmi im është se si i kanë trɑjtuar këto p robleme në konferencën për shtyp. Edi Rama bëri një kërkesë falje publίke por ende s’ma ka gjetur fajtorin. Ajo që unë kërkoj është që kush është njeriu që morɑlisht duhet të ikë nga vendi i punës”, tha Baton Haxhiu.

admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

3 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

7 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

12 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

13 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

13 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

14 orë ago