Categories: Lajme

Basha: Lushtaku Jnr, me mujt edhe ndërtesën e Kuvendit e shet

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku, ka reaguar ashpër në Kuvendin e Kosovës ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët nuk e përkrahën një amendament për financimin e një projekti që ka të bëjë me furnizimin me ujë të Skenderajt.

Lushtaku tha se me një votim të tillë, deputetët e LVV-së e kanë treguar “fytyrën e tyre të vërtetë” dhe se janë kundër Drenicës.

E ndaj tij përmes një postimi në “Facebook”, ka reaguar deputeti i LVV-së, Dimal Basha i tha se “jo buxhetin, por Lushtakut me ia lënë edhe ndërtesën e Kuvendit e shet”.

Basha ka thënë se Mërgim Lushtaku, i dërguar i Sami Lushtakut, ka blerë prona 50 euro arin nga shteti dhe ia ka shitur shtetit 5000 euro arin.

“Ngoni kush po fol për Skenderajn, Lushtaku Jnr, i dërguari i Lushtakut Snr, që komplet 20 vitet e fundit i ka kalu duke ble prona prej shtetit nga 50€ ari, e tu ia shit prap shtetit me nga 5,000€ ari. Ky jo buxhetin, po me ia lanë edhe ndërtesën e Kuvendit e shet me mujt për që mërzitet për dikon”, ka shkruar ai.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

4 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

7 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

12 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

12 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago