E hënë, 6 Dhjetor, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

admin

95 POSTIME
0 KOMENTET

Imami nga Deçani kërkon ndalim-transmetimin e Big Brother, Për’puthen e Its My Love: Po na degjenerojnë rininë

Imami nga Kosova, Naser Tolaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka reaguar për emisionet që po transmetohen në televizion. Ai vendosi...

Ka ndërruar jetë miku i madh i Kosovës, senatori Bob Dole

Ish-senatori amerikan Bob Dole, miku i madh i Kosovës ka ndërruar jetë sot në mëngjes në moshën 98-vjeçare, gjatë kohës sa ishte në gjumë. Vdekja...

Ish-presidenti i Kazakistanit: Kosova po na kërkon njohje

Ish-presidenti i Kazakistanit, Nursultan Nazarbayev tha se vendi i tij nuk e njeh Krimenë si pjesë të Rusisë, por nuk e mbështet as Ukrainën. Duke...

Iowa me video 22-minutëshe për partneritetin ushtarak 10-vjeçar me Kosovën

Kosova ka partneritet të ngushtë në fushën e sigurisë dhe të ushtrisë me shtetin e Iowas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Që nga bashkëpunimi...

Petkoviq: Kurti s’do t’marrë vizë për në SHBA derisa sulmon Vuçiqin

Drejtori i së ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ”nuk do të...

Inspektorati gjen 578 punëtorë pa kontrata, bizneseve u shqiptoi gjoba

179 gjoba i shqiptuan vetëm këtë vit. Inspektoratit të Punës po i del punë me punëdhënësit që nuk po e zbatojnë Ligjin e Punës. E...

Përpjekja për të fituar përkrahje në ShBA, Gjuriqi u shtron darkë kongresistëve dhe Grenellit

Serbia po kërkon t’i ndreq punët me Amerikën, duke fituar mbështetjen e shtetit më të fuqishëm në botë. Për këtë, presidenti serb, Aleksandër Vuçiq...

Kurti për mediet malazeze: S’ka asociacion, Serbia po e kopjon Rusinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar se shteti që e qeverisë nuk ka problem më të madh se ai i raportit me Serbinë. “Problemi...

Naftëtarët presin miratimin e ligjit, çmimet e derivateve të naftës më të lirat në rajon

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani, shpreson që deputetët e Kuvendit të votojnë pro Ligjit për Naftën. Madje ai u shpreh i...

Shqetësuese, vendosen antena ilegale për telefoni mobile në veri

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) ka pranuar disa informata shqetësuese se është shtuar numri i antenave dhe operimeve të paautorizuara nga operatorët e...

Latest news

- Advertisement -spot_img