Categories: Auto tech

AOC prezantoi një monitor të ri lojërash AGON – këto janë disa prej karakteristikave

Mbështet Adaptive-Sync dhe është i pajtueshëm me NVIDIA G-SYNC, kështu që shpejtësia e kornizës së GPU-së mund të përputhet me monitorimin e shpejtësisë së rifreskimit

AOC ka prezantuar monitorin e ri të lojërave AGON 27 inç Q27G2S / EU me IPS 10-bit, rezolucion QHD për detaje të mprehta dhe një shpejtësi rifreskimi prej 165 Hz.

AOC thekson se rezolucioni i tij QHD (2560 x 1440 piksele) është i shkëlqyeshëm për ata që duan të kalojnë nga Full HD, por gjithashtu të mbajnë një shpejtësi të lartë të kuadrove në lojëra.

Një shpejtësi rifreskimi prej 165 Hz arrihet nëpërmjet hyrjes DisplayPort dhe me funksionin MBR (Motion Blur Reduction), monitori Q27G2S / EU arrin një MPRT prej 1 ms, duke eliminuar praktikisht të gjitha bllokimet e imazhit.

Ajo vjen me një mbështetëse ergonomike që ofron rregullim të lartësisë, animit dhe këndeve të rrotullimit, në mënyrë që çdo përdorues të mund ta rregullojë atë në pozicionin e duhur.

Hyrjet 2x HDMI dhe 1x DisplayPort ju lejojnë të lidhni burime të shumta me një monitor, si p.sh. një kompjuter, kompjuter dytësor ose laptop, konsol, etj., duke përmirësuar fleksibilitetin në detyrat e përditshme.

Menyja OSD mund të aksesohet nëpërmjet butonave të prekshëm poshtë panelit ose duke përdorur softuerin G-Menu. /

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Çun Lajçi i kundërpërgjigjet Ramush Haradinajt: A mos t’ka ra n’mend pak si vonë

Ish kryeministri, tani kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook ka bërë…

4 orë ago

Kush i tjetërsoi 68 fabrika të Kosovës dhe e “shiti” Kosovën?

NGA: AKADEMIK PROF DR HAKIF BAJRAMI E di se A. Vuçiq shumë ashpër do të…

8 orë ago

Dimri nuk ka përfunduar, javën tjetër kthehen sërish reshjet e borës në Kosovë

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë…

13 orë ago

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike

Kurti shpërblen donatorin e partisë, e emëron kryesues në ndërmarrjen publike Kryeministri i Kosovës e…

14 orë ago

Escobar tregon se a ka plane për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova

Zëvendësndihmës sekretari i Departamentit të Shtetit amerikan, Gabriel Escobar ka komentuar edhe spekulimet e herë…

14 orë ago

Berisha – Kurtit: Trego patriotizmin në paqe, në Iuftë është dashur të vije atje tek unë në Koshare

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha i ka kërkuar kryeministrit, Albin Kurti të…

15 orë ago