Categories: Lajme

Abazi: MAFlA e Brezovicës përfshinë njerëz që kanë udhëhequr institucione të rëndësishme

Deputeti i LVV-së, Haki Abazi ka reaguar në lidhjen me arrestimet e fundit në rastin e njohur tashmë “Brezovica”.

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës i ka cilësuar këto veprime me organet e rendit e drejtësisë kosovare si të duhura dhe të vonuara.

Ai madje ka thënë në këtë grup, ka edhe njerëz që kanë qenë në pozita të larta shtetërore.

Intervenimi në Brezovicë është veprim i duhur dhe i vonuar për të ndaluar degradimin e pakthyeshëm të biodiversitetit. MAFlA e Brezovicës përfshinë njerëz që kanë udhëhequr institucione të rëndësishme”, ka shkruar Abazi në Facebook.

Reagimi i tij i plotë:

Intervenimi në Brezovicë është veprim i duhur dhe i vonuar për të ndaluar degradimin e pakthyeshëm të biodiversitetit.

MAFlA e Brezovicës përfshinë njerëz që kanë udhëhequr institucione të rëndësishme.

Emra të përfshirë në krimin në Brezovicë me kryetarin Bratislav Nikolic kanë përdor pozitat e tyre për të dhënë mito dhe për të korruptuar zyrtarë të Shtërpcës dhe kanë punësuar anëtarë të familjeve të këtyre zyrtareve nëpër borde dhe pozita të konsulencave ndërkombëtare për përfitime personale dhe leje të ndërtimit.

Zyrtarët e njejtë kanë falsifikuar raporte dhe në 2018 kanë dërguar informacione në SHBA me akuza se unë jam duke punuar për pastrimin e Kosovës nga serbët dhe për krijimin e Shqipërisë së madhe.

Është mafi me këmbë oktapodi…Uroj që hetimet të mos e kursejnë asnjë njeri të vetëm që ka ndërtuar dhe përvetsuar prona e leje jashtë ligjshëm!

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

1 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

4 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

10 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

10 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago