Categories: Lajme

A po shkon ‘Lista Guxo’ në LDK- Vjen sinjali i parë rreth bashkëpunimit?!

Shumica e deputetëve të LDK-së bojkotuan sot fjalën e presidentes Osmani para deputetëve.

Vetëm tre prej tyre morën pjesë në seancë ku njëra ishte deputetja Margona Geci.

Geci e ka vlerësuar si fjalim shumë të mirë atë të Osmanit sot në Kuvend duke ndarë edhe një fotografi bashkë me Osmanin dhe deputetin më të zëshëm të ‘Listës Guxo’ Haxhi Avdyli.

Geci thekson se i ka sygjeruar Osmanit të vijë në LDK me deputetët e Listë Guxo, dhe ka thënë se nga reagimet e tyre ka kuptuar se ata kanë dëshirë të kthehen.

Postimi i plotë:

Sot, presidentja e Republikës së Kosovës Znj.Vjosa Osmani pati një fjalim të mirë në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Pas fjalimit ajo bashkë me deputetët e saj erdhi te ulëset e Grupit Parlamentar të LDK-së për të bërë një foto me ne.

Unë i thash znj.Presidente merri deputetët tuaj e ejani këtu në LDK, se ju nuk e keni vendin atje te partitë e majta me orientime të skajshme majtiste.

Nga nënbuzqeshja u kuptua se deputet e Listës Guxo, dëshiren e kanë të kthehen në LDK.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

44 minuta ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

4 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

9 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

9 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago