Categories: Lajme

A do të largohet nga LDK-ja, flet Agim Veliu

Ish-nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se vazhdon të jetë pjesë e LDK-së, dhe se do të jetë gjithmonë, pavarësisht vendimit të lidershipit të kësaj partie.

“Unë jam në LDK, kam qenë, jam dhe do të jem gjithmonë. Asnjëherë nuk do të largohem pavarësisht sjelljes së lidershipit aktual në këtë rast”, ka thënë ai.

Sipas tij, LDK-ja është e përhershme, ndërsa lidershipi i saj janë të përkohshëm.

“Unë konsideroj që lidershipi dhe kryetari kanë role të përkohshme ndërsa LDK-ja është e përhershme dhe unë do të jem anëtar i saj. Kontributin tim nuk mund ta rrëzoj askush”, ka thënë ai.

admin

Recent Posts

Një ukrainase në Shqipëri: Me rusët kemi qenë si motra dhe vëllezër

Oksana Genkina prej gati 10 vitesh jeton në Tiranë, ku ka krijuar edhe familjen e…

3 orë ago

Kurti demantohet nga Transparency International: Përmirësimi i pozicionit erdhi nga transferimi paqësor i pushtetit

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ngurruar që të marrë merita për përmirësimin e gjendjes me…

6 orë ago

Me t’u vjedh thesari para syve është skandal”, debat i ashpër mes deputetit të VV-së e Hykmete Bajramit të LDK-së

Vjedhja e 2 milionë eurove në tetor të vitit 2020 nga Thesari i Shtetit vazhdon…

11 orë ago

Lushtaku: Serbët në veri kanë qenë të privilegjuar nga Millosheviqi, tash nga Albin Kurti

Një nga figurat më me peshë elektorale në PDK, Sami Lushtaku, thotë se me shtrenjtimin…

11 orë ago

Nënkryetari i PDK-së thotë se është për shkëmbim të territoreve

Nënkryetari i PDK-së, Ramë Buja ka thënë se para një Asociacioni të komunave serbe me…

1 ditë ago

Qytetarët mbushin sheshin, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Në sheshin “Zahir Pajaziti”, ka filluar protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e thirrur nga…

1 ditë ago