E martë, 30 Nëntor, 2021

Pas humbjes që pësuan në Mitrovicë, vazhdojnë dorëheqjet në Vetëvendosje

Lexo

>

 

Pas humbjes së zgjedhjeve lokale në Mitrovicë kanë vazhduar dorëhqejet nga subjekti politik i Vetëvendosjes (VV).

Anëtari i kryesisë së VV’së në Mitrovicë, Mërgim Behrami sot ka dhënë dorëheqje nga të qenurit pjesë e Lëvizjes.

>

Behrami në momentet e fundit çuditërisht i kishte dhënë mbështetje kandidaturës së Bahtirit për kryetar të Mitrovicës, dhe përkrahja e madhe që i ofroi kishte befasuar shumëkënd, të cilët edhe ia kishin thënë në shumë komente.

Por prapa gjithë kësaj mbështetje ishte fshehur diçka, emërimi i kunatës së Behramit si drejtoreshë për Mirëqenije Soaciale. Kjo duket të ketë qenë arsyeja kryesore që aktivisti u vendos në përkrahje të Agim Bahtirit.

>
>

Më shumë

Të fundit