E enjte, 28 Tetor, 2021

“Shqiptarët i pret dënim i ashpër”/ Ish-eprori i UÇK-së i kundërpërgjigjet Sheshelit: Provoni me ardhë, nëse keni b…

Lexo

- Advertisement - >

KryekrimineIi serb Sheshel, pas situatës që ndodhi në Afganistan, paralajmëroi se edhe nga Kosova do të largohen amerikanët.

“Kur të shkojnë okupatorët, kur shkojnë amerikanët atëherë do ketë vrap të gjithë atyre që shkaktuan terror dhe që kanë v.a serbë. Shqiptarët e Kosovës që nuk kanë kryer krime nuk kanë pse frikohen.

Të gjithë shqiptarët që duan të jenë qytetarë lojal të Serbisë nuk do kenë telashe, ndërsa ata që bashkëpunuan me okupatorin dhe kryen k.ime do duhet të ikin se i pret dënim i ashpër”, tha Sheshel.

Ai shtoi se “mund të ndodhë amnisti nëse vjen te vendosja paqësore e Kosovës në kontrollin e pushtetit serb. Okupatori njëherë do duhet të shkojë, a shihni sa kanë harxhuar amerikanët në Afganistan dhe nuk arritën asgjë. Ne vetëm nuk guxojmë asnjëherë të pranojmë pavarësinë e Kosovës dhe një ditë ai territor do vendoset në kontroll të ushtrisë dhe policisë sonë” tha Sheshel, duke shtuar se ai moment nuk është larg.

E pas këtyre deklaratave ka reaguar ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Përmes një postimi në facebook, Miftari thotë se le ta prvojnë nëse kanë b… me ardhë.

Ai shton se tash është situata ndryshe dhe nuk do të përballen më sikur në vitin 1998-99 me shqiptarët që nuk kishin armatim.

Postimi i plotë:

I besuat vlerësimit të komandant Bunarit a?

O Vojvod edhe mirë bani me provu me ardhë edhe ashtu jemi të pa punë kah rrimë jemi, me provu veten pak a jem ndrysh hiq a jo edhe ashtu shumica jemi Singel, vitin 1998-1999 ju Iuftuat kundër 12.000 mijë fshatarëve e qytetarëve tanë 99% civil të paarmatosur dhe armatosur shumë dobët, tani puna është ma ndryshe veç a kini b.. me ardhë se!

Në Prill-maj 1998 kur erdha vullnetar në UÇK nga Gjermania, isha me një kushëri temin të afërt dhe me 17 shokë tjerë të pa njohshëm, sot kaq edhe ma shumë kam veç djem e nipa të mijë të gatshëm për Iuftë në çdo kohë kurdo qoftë që na thërret vendi i jonë Kosova

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit