E hënë, 18 Tetor, 2021

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, bien temperaturat dhe priten reshje shiu

Lexo

- Advertisement - >

Instituti Hidrometerologjik njofton se në vend gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të ketë ndryshim të motit.

Parashihet të ketë rënie të ndjeshme të temperaturave maksimale dhe vende-vende pritet të bie shi,.

Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzoj kushte për një mot të freskët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit