E enjte, 28 Tetor, 2021

​Senatori Amerikan: Shqiptarët po i tregojnë botës çfarë është ‘BESA’

Lexo

- Advertisement - >

Kreu i Komitetit të Senatit amerikan për Marrëdh ëniet me Jashtë, senatori Robert Menendez ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Shqipërisë për të mirëpritur përkohësisht qytetarë a fganë.

Ai në një postim në Twitter shkruan se edhe një herë populli shqiptar është duke i treguar botës se çdo të thotë “besa”.

“Unë mirëpres vendimin e qeverisë shqiptare për t’u dhënë një strehë të përkohshme të sigurt atyre që ikin nga s ulmet e t alibanëve në Afganistan.

Populli i Shqipërisë i tregon edhe një herë botës se çfarë do të thotë “BESA”.

Ju keni respektin dhe falënderimet tona”, shkruan ai.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit