E hënë, 25 Tetor, 2021

Kanal10: Mytaher Haskuka nuk merr votat e mjaftushme në VV për t’u kandiduar për Kryetar të Prizrenit

Lexo

- Advertisement - >

Kryetari aktual i Prizrenit, Mytaher Haskuka nuk ka arritur ti marrë votat e duhura të Këshillit të Vetëvendosjes nga kjo komunë.

Sipas burimeve të Kanal10, Haskuka ka marr 61 vota kundër, dhe 58 për.

Gazeta Online “Reporteri.net”, ka tentuar të marrë një përgjigje nga Haskuka por ai nuk i është përgjigjur thrrjeve telefonike.

Ndryshe Lëvizja Vetëvendosje sonte ka zyrtarizuar shumicën e kandidatëve përkryetar të komunave.

Arben Vitia është zyrtarizuar kandidat për kryetar të Prishtinës, Agim Bahtiri për Mitrovicë, Shpejtim Bulliqi për Podujevë.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit