E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Paçarizi: Nuk shahet Shqipnia për Bregoviqin, tu hanger “Plazma” e tu pi “Rosa”

Lexo

- Advertisement - >

Profesori universiatar dhe analisti Rrahman Paçarizi, ka folur për reagimet e ashpra të kosovarëve në lidhje me përformancën e Bregoviqit në Korçë.

Ai ka folur me tone mbrojtëse për shqiptarët e Shqipërisë, duke ua dhënë edhe një “këshillë” kosovarëve që këtyre ditëve dolën kundër përformancës së artistit serb në Shqipëri, shkruan lajmi.net.

Paçarizi, ka thënë se kosovarët duhet të mësohen se nuk mund të “shajnë” Shqipërinë, e në anën tjetër të konsumojnë produkte serbe.

“Nuk shahet Shqipnia per Bregovićin, tu honger “Plazma” e tu pi “Rosa”, ka shkruar ai.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit