E hënë, 25 Tetor, 2021

“E more Ramë zeza… Vuçiqi thotë ‘le të digjet Shqipëria’, ajo nuk është e tij”

Lexo

- Advertisement - >

Profesor dr. Binak Maxharraj, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar për zjarret në Shqipëri që ndodhën dhe për Ushtrinë e Kosovës, e cila shkoi në ndihmë për të shuar flakët e mëdha mbi tunelin e Kalimashit.

Maxharraj i ka reaguar kryeministrit Edi Rama, për lidhjet e tij me presidentin serb Aleksandër Vuçiq.

Sipas tij, Vuçiqi thotë le të digjet Shqipëria pasi që nuk është e tij.

Ndërsa, shton se Kosova shkoi për ndihmë derisa Rama po mashtrohet nga Vuçiqi.

Postimi i plotë:

EH, MORE RAMË ZEZA….

Kalimashit i ka hy flaka po kallet, po kërkon ndihmë që të shpëtohet.

Por, prapë i pari në ndihmë me ekipin i shkon vëllai “prej nane e prej babe” kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Kurse ai “vëllai tjetër shka” me te cilin Edi Rama përqafohet me afsh aq të madh nuk duket andej pari për ti shuar flakët ne Kalimash.

Punë e madhe thotë “vellau shka” Aleksandër Vuçiq le të digjet Shqipëria ajo nuk është e imja.

Eh, mor i gjori Edi Rama sikur ke harruar se shkau kurrë vëlla nuk të behët veç çka po mashtrohesh, apo ai po të mashtron ku me ditë se me çfarë çmimi.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit