E martë, 30 Nëntor, 2021

Shoqata e Naftarëve falënderon Qeverinë e Kosovës për vendimin e rikthimit të kontrollit të cilësisë së naftës në doganë

Lexo

>

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Rozeta Hajdari sot mori vendim që kontrolli i cilësisë naftës të rikthehet në doganë.

Këtë vendim e ka mirëpritur kryetari i Shoqatës së Naftarëve të Kosovës, Fadil Berjani.

Ai në një prononcim për Indeksonline tha: “Falenderoj ministren Rozeta Hajdari për kthimin e kontrollit të cilësisë së naftës në doganë”.

>

Shoqata e Naftarëve kishte kohë që po e kërkonte këtë gjë nga qeveritë e kaluara dhe kishte bërë përpjekje të shumta.

>
>

Më shumë

Të fundit