E enjte, 28 Tetor, 2021

Zyrtari i LV-së: Fitorja është më e madhe se në ‘Exit Poll’-e

Lexo

- Advertisement - >

Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, ka folur pas mbylljes së vendvotimeve dhe daljes së parë të Exit Poll-eve.

Në një lidhje direkte në “Pressing” të “T7”, Haskuka, që udhëheq Komunën e Prizrenit, ka thënë se partia e tij ka dalë e para në këtë qytet dhe shumë të tjera.

“Vetëvendosje ka fituar me një përqindje shumë të madhe. Ka qen një referendum popullor. Edhe në vendet ku kemi qenë të dytë e të tretë, kemi dalë të parët. Fitorja është më e madhe se në Exit Poll-et që po dalin”, ka thënë ai.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit