E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Kurti: Sot është një ditë e bardhë, dilni votoni me dashuri për vendin

Lexo

- Advertisement - >

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka votuar sot në qendrën e votimit në Fakultetin Ekonomik, shkruan Reporteri.net.

Kurti pas votimit ka folur për mediat. Kurti ka thënë se sot është një ditë e bardhë dhe e ndritshme.

Ai tha qytetarët do të vendosin sot për të ardhmen e tyre.

“Sot është ditë e bardhë e ndritshme ashtu siç do të jetë edhe ardhmja jonë. Qytetarët kanë nevojë për demokraci, institucionet për ligjitimitett. Sot kjo nevojë paraqet mundësi dhe shancë për tu shfrytëzuar, Kosova sot këtë diel i kthehet popullit, me dashuri për vendin dilni të votoni”

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit