E enjte, 28 Tetor, 2021

“Hej rri urtë as një zë mos ta ni a u morëm vesh, idiotka”

Lexo

- Advertisement - >

Një incldent ka ndodhur në qendrën e votimit me numër 03/R në Lipjan.

Aty një qytetar ka kan.osur komisioneren e kësaj qendre. Rastin për Reporterin e ka konfirmuar zëdhënësi i Poli.cisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 14:30 është pranuar informata për një rast kanos.jeje ndaj një zyrtareje në qendrën e votimit në shkollën e mesme Ulpiana në Lipjan.

Poli.cia menjëherë i është përgjigjur kësaj thirrjeje dhe ka filluar trajtimim e rastlt.

Veprimet vijuese po ndërmerren në koordinim me prokurorin e shtetit”, thekson Borovci.

Ndërkohë në një video të publikuar nga kallxo.com, dëgjohet se si qytetari kërc.ënon komisioneren me fjalët:

“Oj ti çikë ma se dhëmbët t’i thej, lësho fletën”, i drejtohet qytetari, kryesueses së vendvotimit ndërsa nga dora i kap një letër që po mbante ajo.

“Hej rri urtë as një zë mos ta ni a u morëm vesh, idlotka. Po të kallëzoj pasha fmijtë që i kam nuk jeton, ndëgjom mirë çka po të them. Kush je more ti. O ti nuk guxon me e prek, mos e prek (deri sa merr fletoren ku shënohen parregullsitë dhe e hudh në tokë”. /

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit