E hënë, 25 Tetor, 2021

Gjinovci: Me diasporën VV fiton mbi 60 deputetë

Lexo

- Advertisement - >

Aktivisti Rron Gjinovci pas publikimit të exit-polleve të para pas zgjedhjeve të sotme mendon se partia e Albin Kurtit mund të marrë deri në 60 deputetë.

“Nëse Albanian Post dhe e UBO’s janë të sakta kur të numërohen votat e diasporës unë ju garantoj që ka me dalë mbi 60 mandate”, tha Gjinovci.

‘Janë rreth 100 mijë vota, aty nja 60 mijë janë sigurt të VV’së”, shtoi ai.

KQZ pritet të dal në konferencë në ora 21:00.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit