E martë, 19 Tetor, 2021

Dorëzohet Gani Geci, i uron fiton VV-së

Lexo

- Advertisement - >

Dorëzohet Gani Geci, i uron fiton VV-së
14/02/2021 | 19:42

Sipas një Exit Polli të publikuar nga Albanian Post dhe Kanal 10, menjëherë pas mbylljes së qendrave të votimit, Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar historinë e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë.

Partia e Albin Kurtit sipas këtij Exit Polli ka fituar zgjedhjet e 14 shkurtit me 53% të votave, duke lënë shumë pas partitë tjera.

Pas publikimit të këtij Exit Polli, por dhe të tjerëve ka reaguar Gani Geci, i cili është dorëzuar dhe ia ka uruar fitoren Lëvizjes Vetëvendosje.

“Pavarësisht dallimeve që kam në koncept me VV-në, dhe kurrë nuk do ta ndërrojë këtë koncept populli sipas Exit-polleve të para ka vendosur kështu. Unë i uroj fitoren Lëvizjes Vetëvendosje!”, ka shkruar Geci përmes një postimi në Facebook.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit