E hënë, 25 Tetor, 2021

Zgjedhjet e jashtëzakonshme, mbi 22 mijë persona hynë dje nga pikat kufitare në Kosovë

Lexo

- Advertisement - >

Një numër i madh i bashkatdhetarëve janë parë teksa vinë këto ditë në Kosovë për të votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme të cilat do të mbahen nesër në Kosovë.

Ardhje kishe edhe sot në Aeroportin e Prishtinës dhe nga pikat kufitare.Ndërkohë, vetëm dje në pikat kufitare të Kosovës, në perëndim, lindje dhe veri janë kontrolluar në hyrje 22.325 persona.

Zyrtarët policorë, i kanë thënë KosovaPress-it, se dje gjatë 24 orëve kanë hyrë 7316 vetura të cilat janë kontrolluar. Po ashtu, janë kontrolluar edhe 196 autobusë.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit