E enjte, 28 Tetor, 2021

Ymeri: Kurti e Osmani nuk po e dijshin deri sonte se pa SHBA s’ka dialog e njohje

Lexo

- Advertisement - >

Analisti Visar Ymeri ka thënë se Albin Kurti e Vjosa Osmani duhet ta kuptojnë se njohjen dhe dialogun nuk mund ta arrijnë pa SHBA’në,.

‘’Nuk treguan që e dijnë që raporti më së shumti mund të cënohet nëse Kosova me Serbinë nuk janë në një vijë me SHBA. Ata thanë që do ta vendosim reciprocitetin, por atë nuk ta pranojnë SHBA’’,ka thënë Ymeri në Debat Plus.

‘’Ata kanë thënë me qet masë ti po don me e ndalë dialogun. Fakte janë fakte. Kryeministri dhe Osmani duhet me kuptu meqenëse nuk po e dijshin deri sonte, që dialogun e njohjen as nuk mund ta arrijnë vet’’.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit