E martë, 19 Tetor, 2021

Vjosa Osmani e pranon se kanë blerë shtëpi në lagjen”Marigona”

Lexo

- Advertisement - >

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, njëherësh kandidate e Vetëvendosjes për presidente e ka pranuar se ka blerë shtëpi në lagjen Marigona Hill.

Por ajo ka thënë se nuk ka blerë shtëpi shumë të madhe siç është raportuar.

“Nuk kam shtëpi në Marigona Residence. Ta qartësojë një gjë, unë jetoj në një banesë 53-54 metra katror dhe jemi katër anëtarë të familjes jetoj që nga vitit 2012. Unë dhe bashkëshorti im punojmë qe 22 vite në Kosovë, Australi dhe ShBA. Dhe nëse një familje brenda 22 vitesh arrin me punë të ndershme, dhe që mundet secilin cent ta arsyetojë, të arrijë që të kalojë dhe të kalojnë nga një banesë 53 -54 metra në të ardhmen në një shtëpi të vogël, sepse janë shpifje të mëdha 400 mijë 500 mijë. Më tregoni mua ku është problemi që ne kemi kontraktuar diçka që ende nuk e kemi paguar që ndoshta mund ta paguajmë në 20 vitet e ardhshme me kredi, duke shitur banesën aktuale siç bëjnë shumica dërmuese e familjeve”, tha ajo.

Osmani është shprehur se do të kërkojë nga prokuroria që njeriun e parë të cilit do t’I hetohet pasuria të jetë veta ajo.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit