E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Syla i bën një pyetje publike Kurtit: Pse Thaçi, Veseli, Ramush e Daut Haradinaj kanë flet arrest prej Serbisë, e ju jo?

Lexo

- Advertisement - >

Gazetari dhe opinionisti Valon Syla, i ka bërë një pyetje publike liderit të Lëvizjes Vetëvendosjes (LVV’së), Albin Kurti, se pse ai nuk ka flet arrest prej Serbisë, derisa Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Ramush e Daut Haradinaj kanë.

Me anë të një shkrimi në Facebook, gazetari Valon Syla ka shtruar një pyetje publike për Albin Kurtin.

Ai e ka pyetur Kurtin se pse nuk ka flet arrest prej Serbisë, siç kanë Thaçi, Veseli dhe vëllezërit Haradinaj.

“Një pyetje publike për Albin Kurtin. Pse Hashim Thaçi Kadri Veseli dhe Ramush e Daut Haradinaj kanë flet arr.est prej Serbisë. Por Albin Kurti ska? Pse? A është i falur, apo çka?”, ka shkruar Syla.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit