E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Deputeti gjerman mbështet Vetëvendosjen, ja çfarë thotë për diasporën

Lexo

- Advertisement - >

Lëvizja Vetëvendosje ka marrë mbështetje nga deputeti gjerman, Christian Hochgrebe për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Hochgrebe në një postim në rrjetin social Facebook a deklaruar se shqiptarët që jetojnë në qytetin e Charlottenburgut, po e mbështesin shumë Vetëvendosjen. Gjithashtu, ai përmendi faktin se Kurti udhëheq në sondazhet zgjedhore.

“Do të doja të përfitoja nga ky rast për t’i uruar Albin Kurtit dhe Lëvizjes Vetëvendosje, fat të dielën dhe fat të mbarë!”, u shpreh Hochgrebe.

Postimi i plotë

# Solidariteti

Zgjedhjet do të zhvillohen në Kosovë në 14 Shkurt 2021. Kandidati Albin Kurti nga partia jonë motër (VV Vetevendosje – Selbstbestimmung), udhëheq sipas sondazheve!

Diaspora që jeton në vendin dhe qytetin tonë është gjithashtu shumë mbështetëse! Ekziston edhe komuniteti shqiptar / kosovar në veri të Charlottenburgut, i cili shpreson shumë tek qeveria e re!

Do të doja të përfitoja nga ky rast për t’i uruar Albin Kurtit dhe Lëvizjes Vetëvendosje, fat të dielën dhe fat të mbarë!

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit