E hënë, 25 Tetor, 2021

Kurti: Më 14 shkurt do të vendosim për qeverisjen e re

Lexo

- Advertisement - >

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, është shoqëruar sërish nga bashkëshortja e tij, Rita Augestad Knudsen, gjatë një tubimi të mbajtur në Prizren.

Bashkëshortja e ka shoqëruar Kurtin në tubime edhe gjatë ditës së djeshme.

Kurti nga Prizreni ka thënë se më 14 shkurt do të ndodhë ndryshimi, i cili nuk do të diskriminojë askënd.

“Pranvera po vjen me nxitim, falënderojmë qytetarët që po na bashkohen në ecjen tonë. Më 14 shkurt do të vendosim për qeverisjen e re, që nuk diskriminon askënd”, ka thënë Kurti.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit