E enjte, 28 Tetor, 2021

Ish-eprori i UÇK’së paralajmëron një skenar të keq kundër Albin Kurtit

Lexo

- Advertisement - >

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka paralajmëruar një skenar të keq që sipas tij, mund të ndodh në Kosovë pas zgjedhjeve të 14 shkurtit.
Miftari përmes një postimi në Facebook, paralajmëron se Albin Kurti edhe nëse fiton zgjedhjet mund të mos bëhet kryeministër.

E kjo për faktin se, siç thotë Miftari, mfia politike nuk do të dorëzohet.

Sipas ti, këto zgjedhje do të mbahen mend pasi që, mund të ketë shumë parregullsi, vjedhje dhe eksese.

Postimi i Naim Miftarit:

Paralajmërim

Mafla politike e Kosovës nuk do të dorëzohet, shumë lehtë ndodh që Albin Kurti nuk do të bëhet fare kryeministër!

Zgjedhjet e 14 shkurtit kanë mu mbajt mend për shumë parregullsi, vje.dhje, ankesa, rinumërime, eksese shumë lehtë edhe do të dështojnë krejt dhe munden të sjellin protesta dhe dhunë të paparë deri më sot.

Sistemi i kalbur dhe i korr.uptuar deri në fyt nuk dot heq dorë nga pushteti nga pasuria!

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit