E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Publikohet foto/ Ukë Rugova del në terren, kërkon vota për LDK-

Lexo

- Advertisement - >

Djali i dytë i Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, Uka, është angazhuar në fushatën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ukë Rugova ka dal në terren që të kërkojë vota për LDK-në.

Kështu së paku shihet në një foto të publikuar nga Adnan Merovci, kandidat i LDK-së për deputet.

“Në Matiqan, me Ukën, trashëgimtarin biologjik dhe teashëgimtarët tjerë politik të Dijetarit RUGOVA, në Odën e Sherif VRAJOLLIT, veprimtar i devotshëm i LDK-së. Kuvenduam për vlerat e LDK-së, kundër askujtë! Fitore që po ndihet!”, ka shkruar Merovci në fotografinë e publikuar në facebook,.

Kujtojmë se Adnan Mervoci ishte njëri ndër njerëzit më të afërt të Dr. Rugovës, ku së fundi ka publikuar edhe disa libra, ku ka rrëfyer historinë e tij me presidentin Rugova.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit