E enjte, 28 Tetor, 2021

Pas Kurtit, Albulena Haxhiu e Xhelal Sveçla vizitojnë Skënderajn

Lexo

- Advertisement - >

Dy ditë pasi kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u prit me broho.rlma dhe u god.lt me vezë gjatë një vizite në Skënderaj, zyrtarë të kësaj partie kanë shkuar atje për fushatë.

Lajmin e ka bërë të ditur kandidatja për deputete nga kjo parti, Albulena Haxhiu.Bashkë me Haxhiun ka shkuar edhe kandidati tjetër për deputet, Xhelal Sveçla.

Ndryshe, Kurti shkoi për vizitë në Skënderaj të dielën, nën mbroj.tje të Njësisë Speciale të Kosovës.Gjatë kohës sa ai po mbante tubim, qytetarët brohor.ltën emrin e ish-presidentit Hashim Thaçit. Më pas e sul.muan edhe me ve.zë, duke e detyruar që të larg.ohej.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit