E enjte, 28 Tetor, 2021

Policia nuk i lejon aktivistët e PSD-së ta realizojnë aksion simbolik tek Presidenca

Lexo

- Advertisement - >

Policia e Kosovës nuk ka lejuar aktivistët Partisë Socialdemokrate (PSD) që të vendosin mbishkrimin “Krejt dhe drejt = i gjithë pushteti i sovjetëve”, të objekti i Kuvendit të Kosovës, ku ndodhet zyra e u.d të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani.

Përkundër insistimit, policia ka penguar aksionin, duke u përleshur me aktivistë të kësaj partie. Fillimisht aktivistët e PSD-së në ndërtesën e qeverisë ka vendosur këtë mbishkrimi.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit