E hënë, 25 Tetor, 2021

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Skënderaj ka reaguar pas vizitës që lideri i VV-së, Albin Kurti ia bëri Skenderajt

Lexo

- Advertisement - >

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Skënderaj ka reaguar pas vizitës që lideri i VV-së, Albin Kurti ia bëri Skenderajt,.

Për vizitën e Kurtit, i cili në Drenicë u gju.ajt edhe me vezë, dega e PDK-së tha se është provokim dhe inskenlm dhe se shoqërimi nga Njësla Speclale “ngjall kujtime të kohëve të errëta”.

“Kjo vizitë e bli.nduar kishte për qëllim provokimin e qytetarëve të Skenderajt dhe viktimizimin e mëtutjeshëm të Albin Kurtit me qëllim të përfitimit elektoral në prag të zgjedhjeve.

Vizita e Kurtit sot në Skenderaj u realizua shoqëruar nga njësitë speciale të Policisë së Kosovës, gjë që nuk ndodhi para pak ditësh në veri të Mitrovicës. Pse ndodhi kështu?”, thuhet në reagimin e tyre.

Kjo parti ka shkruar tutje se Kurti ka tentuar ta paraqesë Skenderajn si zonë me rrezlkshmërl.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit