E enjte, 28 Tetor, 2021

Mund ta ketë organlzuar vetë ai, po tenton t’i jap imazh të keq PDK-së

Lexo

- Advertisement - >

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, e ka komentuar sul.mln që iu është bërë në Skenderaj me vezë. kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit.

Haliti,, ndonëse ka dënuar sul.met që i janë bërë liderit të Vetëvendosjes, ka thënë se një su.lm të këtillë ka mundur të organlzohet nga vetë ai, shkruan Express.

“Muna me thanë që e ka orkes.tru vetë Albini që të krijojë imazh të keq për njerëzit e PDK’së, duke e ditë që elektorati i PDK’së është 99% atje”, ka deklaruar Haliti.

“Kosova është e lirë dhe secili duhet të ketë liri që ta bëjë fushatën nga jugu në veri e lindja në perëndim. Nuk jam dakord përse po përmendet emri i Hashim Thaçit, nëse kanë gjua.jte me vezë. Unë nuk e besoj që Hashim Thaçi do të pajtohet se një kryetar partie të mos pritet dhe mos lejohet të mbahet takim elektoral në një vend të lirë dhe një qytet siç është Skenderaj”, ka deklaruar ndër të tjera kryeparlamentari.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit