E enjte, 28 Tetor, 2021

Osmani në vizitën te Kodra e Minatorëve: Këto toka janë tonat e asnjëherë dhurata të Rankoviqit!

Lexo

- Advertisement - >

Kandidatja për presidente të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës së saj te Kodra e Minatorëve është shprehur se këto toka janë të shqiptarëve e jo të Rankoviqit.

“…këto toka kanë qenë gjithmonë të tonat e asnjëherë dhurata të Rankoviqit. Kurse atë që i kanë cilësu si të tilla nuk e kanë kurrë vendin në institucione e aq më pak ta marrin besimin tuaj”, u shprehë Osmani, .

Me këtë deklaratë, Osmani ka thumbuar ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi i cili tashmë gjendet në Hagë.

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti dje ishin në vizitë të Veriut, por që nuk pritën aq mirë nga serbët atje.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit