E enjte, 28 Tetor, 2021

Hoxhaj: Albin Kurti është rre.zik për Kosovën, ka frikë për të debatuar me mua

Lexo

- Advertisement - >

Kandidati për kryeministër nga rradhët e PDK-së, Enver Hoxhaj ka kritikuar Albin Kurtin se i mungon programi për zhvillimin e Kosovës.

Hoxhaj thotë se Kurti ka frikë për të debatuar me të, dhe se ai është rre.zik për Kosovën.

“Albin Kurti është rre.zik për Kosovën e nuk ka program as për politikë të jashtme. Ai ka frikë për të debatuar me mua. Unë e ftoj përsëri në debat.

Jemi e vetmja parti me program për rimëkëmbje dhe për ringritjen e Kosovës si shtet”, deklaroi ai kur ishte duke treguar progrmain e PDK-së për Politikën e Jashtme.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit