E enjte, 28 Tetor, 2021

Haram buka e Kosovës ju qoftë!”, biznesmeni “shpërthen” pasi u kritikuan Kurti e Osmani për vizitën në Mitrovicë

Lexo

- Advertisement - >

Edhe biznesmeni i Kosovës Burim Piraj, ka reaguar pasi kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje Albin Kurti dhe u.d së presidentes Vjosa Osmani, janë penguar dje në veri të Mitrovicës.

Ai ka thënë se ky veprim u ka shkaktuar lumturi disave, që po tregojnë se Mitrovica është e ndarë.

“Haram buka e Kosovës ju qoftë!”, ka thënë Piraj, përcjell Bota sot.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Shumë lumturi dje ju ka shkaktuar disave reagimi i minoritetit në veri kundër Presidentes dhe Kryetarit të VV-së duke na treguar se Mitrovica është e ndarë e nuk bën të provokohet etj.!

Me kënd jeni ju more?

Haram buka e Kosovës ju qoftë!

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit