E enjte, 28 Tetor, 2021

Tha se Albinin “do ta fuste në xhep”, nga kampi i Kurtit i reagojnë Enver Hoxhajt

Lexo

- Advertisement - >

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër Enver Hoxhaj, ka thënë se do ta fuste në xhep Albin Kurtin e Lëvizjes Vetëvendosje në çdo debat, bile edhe natën.
Atij për këtë deklaratë i ka reaguar Elvis Hoxha, ish-këshilltar i Albin Kurtit. Hoxha ka thënë se se Hoxhaj lutet që Kurti të mos jetë kandidat për deputet, pasi mendon se do ta fitonte debatin në tavolinë.

Hoxha ka thënë se i duket e çuditshme që kandidati i PDK-së e ka trurin të lidhur me xhepin, duke e lidhur atë me deklaratën e Isa Mustafës, që thoshte se komunën e Prishtinës do t’a fitonte me duan të xhepa.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

E dëgjuat besoj Enver Hoxhajn. Tha se e ka Albinin n’xhep.

Nuk po shpreh dëshirën time për një debat të shpejt, sepse ndërkohë që e thotë këtë Enveri, lutet me vete që Albini të mos jetë kandidat për deputet.

Kujton se do të marrë debatin në tavolinë.

Më shqetëson diçka tjetër në deklarimin e tij.

Është e çuditshme që ky e ka trurin të tërë të lidhur me xhepin.

Sepse ma kujtoi Isa Mustafën kur tha se e fitonte komunën e Prishtinës me duar n’xhepa.

Është mirë t’i heqin trurin dhe duart nga xhepat e t’i vendosin në krye.

Me trurin n’kokë do të shohin se duhet t’i vënë duart dhe gishtin kokës.

Krejt e drejt n’kokë.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit